Shiatsu

Co je Shiatsu?

Shiatsu je celostní metoda péče o zdraví.  Použitím tlaku a energetických i fyzických dotyků vyrovnává oběh tělesné energie a obnovuje rovnováhu organismu. Vychází z principů tradiční čínské medicíny,  učení o jinu a jangu, pěti prvcích a jejího pojetí životní energie (čchi) obíhající v energetických drahách (meridiánech).

Pomocí specifických masážních technik uvolňuje svaly a klouby, harmonizuje energetické dráhy a tím celý organismus. Každá dráha souvisí s orgánem v těle, také s některým ze smyslů, tkání, chutí, emocí. Působením na dráhu tak zároveň ovlivňujeme související oblasti včetně psychiky. Shiatsu tedy pomáhá zlepšit zdraví v mnoha směrech.

S čím nám může pomoci?

Shiatsu je skvělou preventivní metodou - ulevuje od stresu i emočního napětí a umožňuje tak optimální funkci imunitního systému. Podporuje a vyživuje životní sílu.  Zároveň dokáže zlepšit celou řadu zdravotních obtíží, jako např.

- únava, pocit nedostatku energie

- nespavost

- bolesti hlavy

- potíže se zažíváním

- bolesti pohybového aparátu, zad, krku

a jiné....

Jak vše probíhá?

Na základě rozhovoru a vyhodnocení aktuálního stavu klientova těla pracuji se zvolenými dráhami, aby došlo k vyrovnání energie a uvolnění zablokovaných míst v těle. Klient po celou dobu terapie leží v pohodlném oblečení na podložce a užívá si vědomé doteky a plnou pozornost. Veškeré techniky jsou velmi jemné a relaxační. Ošetření je možné doplnit o doporučení ohledně vhodné podporující stravy a cvičení.